Coraz więcej osób decyduje się na budowę studni głębinowej na ich posesji lub działce. Dzięki nim jesteśmy w stanie oszczędzić pieniądze, ponieważ jej roczny koszt utrzymania jest dwukrotnie mniejszy, niż w przypadku podłączenia wodociągowego. Przed zdecydowaniem się na jej budowę, warto dowiedzieć się jak ona przebiega.

Budowa studni głębinowej

Przed rozpoczęciem budowy studni, firma do której się zgłosimy musi z nami wybrać miejsce w którym ona powstanie. Następnie po wykonaniu obowiązkowych pomiarów, firma może przystąpić do pracy. Budowa rozpoczyna się od wykonania odwiertu i osadzenia w nim rury osłonowej. Kolejnym etapem jest zabudowanie odwiertu kolumną rur studziennych PCV. Następnie przestrzeń pierścieniowa pomiędzy filtrami, a ścianą odwiertu wypełniana jest żwirem filtracyjnym. Po wykonaniu tych czynności następuje pompowanie oczyszczające. Następnie wybierana jest pompa głębinowa, po tej czynności pozostaje podłączenie studni do domu.

Jeżeli interesuje nas budowa studni głębinowej, to warto skorzystać w tym celu z oferty zaufanej firmy z wieloletnim doświadczeniem Drillpol.