Wiele osób które chcą mieć psa, muszą pamiętać, że wiąże się to z wieloma obowiązkami i dużą odpowiedzialnością. Jednym z takich obowiązków są obowiązkowe szczepienia. Należy pamiętać, że jeżeli nie zaszczepimy psa, możemy spotkać się z mandatem w wysokości nawet 500 zł. Na jakie choroby należy zaszczepić psa?

Choroby

Jedną z chorób, na które obowiązkowo trzeba zaszczepić psa jest nosówka. Jest to choroba wirusowa, która jest szczególnie niebezpieczna dla młodych psów. Atakuje ona układ pokarmowy, oddechowy oraz nerwowy. Kolejną z chorób jest parwowiroza. Jest to krwotoczne zapalenie żołądka i jelit, które jest szczególnie niebezpieczne dla szczeniąt. Kaszel kenelowy, to również jedna z chorób na którą trzeba zaszczepić psa. Jest to wirusowe zapalenie dróg oddechowych, leczone przebiega bardzo łagodnie. Ostatnią z chorób jest wirusowe zapalenie wątroby. Jest to bardzo groźna choroba, gdyż cechuje się wysoką śmiertelnością.

Jeżeli chcecie zaszczepić swojego psa w dobrym gabinecie weterynaryjnym, to warto odwiedzić Gabinet weterynaryjny Alphavet w Krakowie.