Ogrodowe i tarasowe zadaszenia wykonane z metalu przeważnie budzą mieszane uczucia. Ich przeciwnicy uważają, że metal sprawia, że ich wygląd staje się bardziej surowy, co trudno uznać za zaletę. Nie oznacza to jednak, że metalowe pergole nie mają swoich zwolenników.

Tym, co sprawia, że metalowe zadaszenia ogrodowe są wybierane chętnie, jest przede wszystkim ich trwałość. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku drewna, również metal musi być zaimpregnowany w ten sam sposób. Czynność ta jest jednak mniej skomplikowana, a i efekty ewentualnych zaniedbań ni rzucają się tak bardzo w oczy. Jeśli wybierze się odpowiedni model, może on też charakteryzować się dłuższą żywotnością niż pergola drewniana. Tu warto zatroszczyć się w szczególny sposób o właściwą ochronę przed korozją. To właśnie ona jest przecież największym zagrożeniem dla metali. Zadaszenia metalowe można łatwo zamontować nawet bez pomocy specjalistów, są przy tym dostępne w zróżnicowanej kolorystyce, co z pewnością spodoba się osobom marzącym o mniej typowym ogrodzie.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na pergole elektryczne oraz parasole ogrodowe na stronie mera.eu.