Jeszcze kilka lat temu można było odnieść wrażenie, że narożniki przegrywają z kanapami walkę o zainteresowanie ze strony klientów. Tymczasem współcześnie jesteśmy świadkami zmian.

Co sprawia, że nowoczesne narożniki zdobywają serca nawet tych kupujących, którzy jeszcze nie tak dawno wcale nie deklarowali zainteresowania nimi?

Jednym z najmocniejszych argumentów wysuwanych przez osoby nastawione do narożników sceptycznie odnosił się do tego, że były to rozwiązania dość masywne. Wielu osobom nie podobało się, że dominują w salonie. Nie każdy chciał przecież, aby to właśnie ten mebel był centrum najważniejszego pokoju w mieszkaniu. Przyglądając się nowoczesnym narożnikom można dostrzec dużą liczbę modeli dość dużych. Nie brakuje jednak wśród nich i takich, które nie zajmują wiele przestrzeni a prezentują się nie mniej ciekawie. Narożniki w nowoczesnym wydaniu zrywają też z obowiązującą do tej pory jedną stylistyką. Niektóre są proste i pozbawione zdobień, inne jednak wyraźnie nawiązują do ciekawego stylu glamour. Różnorodność ułatwia dokonanie wyboru.