Egzamin praktyczny to najbardziej stresujący i najtrudniejszy moment naszej drogi do prawa jazdy. Co powinniśmy zrobić aby zdać egzamin za pierwszym razem?

Egzamin na prawo jazdy – porady

Przede wszystkim, gdy mamy taką możliwość dobierzmy dogodną godzinę egzaminu. Gdy zdajemy egzamin w dużym mieście, to lepiej unikać porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Najlepszy czas do odbycia egzaminu, to od godziny 9 do godziny 14. Pamiętajmy, że nie jesteśmy na spotkaniu z kolegą, tylko na państwowym egzaminie. Dlatego odnośmy się do egzaminatora z kulturą i szacunkiem. Nie bójmy się pytać. Jeżeli czegoś nie rozumiemy lub czegoś nie dosłyszeliśmy to nie próbujmy się domyślać tylko spytajmy. Stres to największy wróg podczas egzaminu, ale postaramy się zachować spokój. Źle wykonaliśmy jakieś polecenie lub popełniliśmy błąd? Spokojnie jedno przewinienie, jeżeli nie jest poważne, to nie przekreśla naszej szansy na zdanie egzaminu.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani kursem prawa jazdy pod okiem doświadczonych i wykształconych instruktorów, to warto skorzystać z oferty Ośrodka Szkolenia Kierowców Automobilklub Polski –  kurs na kat b w Warszawie.