Zimowa aura bardzo często nie rozpieszcza kierowców. Pozostałości śniegu, topniejący lód czy powstająca o zmierzchu i świcie gołoledź nie ułatwia codziennych podróży oraz wymaga od kierowców ogromnej ostrożności jak i dużego doświadczenia. Na przykład zawodowi kierowcy bardzo dużo podróżują po kraju i często jeżdżą po rzadko odśnieżonych drogach lub po prostu chcą odpowiednio przygotować się do zimy i zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich pasażerów.

Trening na płycie poślizgowej pozwala poznać dobrze rodzaje poślizgów, sposoby ich powstawania, ale przede wszystkim techniki właściwego reagowania w takich sytuacjach co pozwoli nie stracić panowania nad kierownicą.

Czym jest mobilna płyta poślizgowa?

Mobilna płyta poślizgowa to specjalna nawierzchnia, którą można przenosić i idealnie sprawdza się do pokazów oraz ćwiczenia bezpiecznej jazdy. Nawodniona mata idealnie odgrywa rolę śliskiej nawierzchni, drogi. Pozwala to kierowcą ćwiczyć manewry, które uchronią przed utratą panowania nad kierownicą.

Automobil KlubPolska

Automobil KlubPolska oferuje nie tylko kursy na prawo jazdy różnych kategorii, ale również zajęcia z techniki doskonalenia jazdy. Jeżeli prawo jazdy w Warszawie to tylko z Automobil KlubPolska! Sprawdź naszą ofertę na www.automobilklubpolska.pl.