Całodzienne chodzenie w szpilkach, brak aktywności fizycznej, zła dieta, używki czy ciąża to tylko kilka z wielu przyczyn powstawania żylaków. Żylaki często kojarzone są jako problem estetyczny. Warto mieć świadomość, że nie jest to błahy problem, a nieleczona choroba może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Żylaki to nic innego jak element niewydolności żylnej. Podstawowym czynnikiem rozwoju tej choroby jest nadciśnienie żylne, powstałe na skutek ucisku na żyły, niedrożności lub zwężenia żył co doprowadza do stanu zapalnego. Częstość występowania tego schorzenia wzrasta z wiekiem. Najważniejszy wpływ na powstawanie żylaków mają predyspozycje genetyczne, ale również rodzaj wykonywanej pracy.

Jak wygląda leczenie żylaków i ile trwa rekonwalescencja?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu w kręgosłup. W pachwinie lekarz chirurg wykonuje małe nacięcie około 3-4 centymetrów oraz nad kostką około 1 cm, przez które wprowadzana jest sonda i usuwana jest żyłą. Pobyt w szpitalu po zabiegu wynosi 24 godziny. Po 6-8 godzinach od zabiegu pacjent może wstać, jednak zaleca się leżenie. Po tym zabiegu pacjenci szybko wracają do aktywności codziennych. Przez tydzień zalecany jest oszczędny tryb życia z wyższym ułożeniem kończyny operowanej i stosowaniem bandaża elastycznego.

Oferta Szpitala Chirurgicznego Medfemina

Szpital Chirurgiczny Medfina we Wroclawiu oferuje szeroki zakres zabiegów chirurgicznych z wykorzystaniem nowoczesnych i małoinwazyjnych technik operacyjnych. W znieczuleniu ogólnym i miejscowym przeprowadzane są zabiegi z chirurgii ogólnej, naczyniowej oraz onkologicznej. Sprawdź ofertę chirurgia.medfemina.pl