Problem jakim są pękające naczynka może wystąpić u osób posiadających każdy rodzaj cery, natomiast najczęściej dotyka tych, którzy mają bardzo delikatną, cienką oraz wrażliwą skórę. Ogromną rolę w pojawianiu się popękanych naczynek odgrywa niestety genetyka, więc nie jest łatwo zapobiec powstawaniu ich u osób mających do tego predyspozycję. Jeżeli osoba łatwo się rumieni to jest duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości ten rumień będzie utrzymywał się znacznie dłużej oraz towarzyszyć mu będą popękane naczynka.

Do czynników warunkujących powstawanie popękanych naczynek zaliczać możemy długotrwałą ekspozycję naszej skóry na słońce lub częste korzystanie z solarium, ale także duże wahania temperatur, gdy na przykład z zimnego miejsca przechodzimy do ciepłego lub odwrotnie, wystawianie skóry na wiatr oraz wilgotne powietrze. Wszystkie te czynniki prowadzą do gwałtownego rozszerzania i kurczenia się naczynek krwionośnych które, jeżeli są dość „kruche” mogą nie wytrzymać ciśnienia i ulec pęknięciu.

Jak skutecznie walczyć z popękanymi naczynkami?

Odpowiednia pielęgnacja skóry oraz suplementacja mogą znacznie wzmocnić naszą skóry tak, by w jakimś stopniu zapobiec powstawaniu pajączków. Jeżeli wyżej wymienione metody nie są w stanie poradzić sobie z pękającymi naczynkami, to bardzo dobrym sposobem będzie zabieg Ellipse, który proponuje gabinet kosmetyczny Medilaser we Wrocławiu. Jest on całkowicie bezbolesny, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem lasera Ellipse polega na kierowaniu w stronę chorobowo zmienionej partii skóry, kontrolowanych impulsów świetlnych. Światło lasera absorbowane jest przez hemoglobinę, substancję zawartą w krwinkach czerwonych, następnie zamienia się ona w ciepło, rozgrzewając, a następnie niszcząc wybrane naczynka krwionośne, nie uszkadzając przy tym sąsiadujących tkanek.

Jeżeli jesteś zainteresowany zabiegiem Ellipse w gabinecie Medilaser, to zapoznaj się z ofertą i umów się na konsultację – naczynka na nosie.