Usuwanie tatuaży to często wykonywany zabieg w wielu gabinetach kosmetycznych. Kilka lat temu wiązał się z dużym ryzykiem występowania powikłań, obecnie nowoczesne sposoby na usunięcie tatuażów są coraz bezpieczniejsze. Jedną z najskuteczniejszych metod jest usuwanie przy pomocy lasera. Czy przy użyciu lasera można trwale pozbyć się niechcianej pamiątki?

Usuwanie tatuażu laserem to najszybszy i najbezpieczniejszy sposób pozbycia się ozdoby, która przed laty cieszyła oko, a dziś jest już tylko kłopotliwym i mało ozdobnym elementem. Wiele osób, które w młodym wieku zdecydowało się na zrobienie sobie tatuażu, dochodzi do wniosku, że chce usunąć często już zniekształcony obrazek.

Jak wygląda laserowe usunięcie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu polega na zniszczeniu barwnika pod skórą przy pomocy wiązki światła. Podczas zabiegu laser rozbija go na drobne fragmenty, które następnie są wchłaniane przez komórki organizmu. Im ciemniejszy tatuaż (i tym samym większy kontrast między rysunkiem a skórą) – tym skuteczniejszy zabieg.

Oferta Gabinetu Medilaser

Medilaser do zabiegu laserowego usuwania tatuażu wykorzystuje laser Q-Switch, którego działanie jest bardziej skuteczne i bezpieczne od innych modeli laserów. Dzięki krótkiemu czasu trwania impulsu nie powoduje uszkodzeń tkanek wokół tatuażu. Zapraszamy do gabinetu kosmetycznego Medilaser w Gliwicach.