Studnia głębinowa to bardzo popularny sposób przyłączenia wody do domu lub gospodarstwa. Nic w tym dziwnego, gdyż przy jej pomocy otrzymujemy dostęp do nieograniczonych ilości zdrowej wody, w cenie niższej niż w przypadku poboru wody z przyłącza wodociągowego. Jak przebiega budowa studni głębinowej?

Budowa studni głębinowej

Budowa studni głębinowej rozpoczyna się od wykonania jej odwiertu. Następnie w otworze szczelnie osadzana jest rura osłonowa, dzięki czemu woda może być pobierana bez bakterii. Kolejnym etapem budowy studni głębinowej jest zabudowanie jej odwiertu kolumną rur studziennych. Następnie przestrzeń pomiędzy filtrami, a ścianą odwiertu wypełniana jest żwirem filtracyjnym. Gdy wszystkie elementy zostaną osadzone na swoim miejscu, ekipa rozpocznie pompowanie oczyszczające do momentu uzyskania czystej wody. Ostatnim krokiem jest dobranie pompy głębinowej pod preferencje klienta.

Jeżeli interesuje was budowa studni głębinowej, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty firmy Drillpol. Posiadają oni wieloletnie doświadczenie w budowie studni, dzięki czemu możemy mieć pewność, że wybudowana przez nich studnia będzie funkcjonować przez wiele lat.