Egzamin na prawo jazdy to bardzo stresujący moment. Duża ilość błędów która zakończy nasz egzamin, skutecznie utrudnia jego pozytywne zaliczenie. Przed egzaminem warto dowiedzieć się jakich błędów szczególnie się wystrzegać oraz jaki najczęściej są popełniane.

Błędy na placu manewrowym

Często popełnianym błędem który zakończy nasz egzamin jest nieodpowiedni ubiór. Musimy pamiętać o kurtce z długim rękawem, rękawicach zakrywających całe dłonie, spodniach z długą nogawką oraz o pełnym obuwiu. Kolejnym błędem jest brak znajomości rozmieszczenia płynów oraz świateł. Pamiętajmy, że będą to rzeczy z którymi będziemy obcować na co dzień, więc warto dokładnie się z nimi zaznajomić. Częstym błędem jest również nie sprawdzenie układu napędowego w pierwszym zadaniu. Warto również pamiętać aby przed rozpoczęciem każdego ćwiczenia, upewnić się o możliwości ruszenia.

Jeżeli interesuje nas kurs prawa jazdy kategorii A, który przeprowadzany jest pod okiem doświadczonych i cierpliwych instruktorów, to warto sprawdzić ofertę kurs na kat a w Warszawie.