Gwintowanie rur nie musi być trudne. Praca z rurami jest jednak nieskomplikowana przede wszystkim wtedy, gdy możemy być pewni ich stabilności. Pomaga w tym imadło, które gwarantuje, że rura będzie pozostawała w bezruchu w trakcie obróbki. Oczywiście, nietrudno się domyślić, że nie każde jest tak samo atrakcyjne.

Cechy dobrego imadła

Jeśli zależy nam na tym, aby imadło do gwintowania rur było narzędziem, z którego można korzystać z dużą satysfakcją, w pierwszej kolejności skupmy się na jego solidności. Tylko jego staranne wykonanie da nam pewność, że same rury podczas gwintowania nie będą zmieniać swojej pozycji. Warto przed zakupem upewnić się też, że imadło ma możliwość regulacji. Rury, z którymi będziemy pracować, nie zawsze będą mieć przecież taką samą średnicę, a kupowanie dodatkowego narzędzia dla tych o mniej oczywistych wymiarach jest stratą pieniędzy. Inną cechą dobrego imadła jest wygodny system zawieszania. Dzięki temu nie jesteśmy zobligowani do pracowania z nim jedynie przy stole warsztatowym.

Szukacie firmy w której kupicie dobrej jakości imadła do gwintowania rur? Jeżeli tak, to warto sprawdzić ofertę firmy Adriatech.pl.