Nasz rozwód zapowiadał się jako burzliwy. I ja i była żona nie byliśmy bez winy, a w ostatnich miesiącach padło tyle złych słów, że nie mieliśmy już ochoty iść sobie na rękę.

Koledzy żartowali nawet, że to będzie ten rozwód w Kaliszu, o którym będzie się opowiadać latami. Przesadzali, ale dało mi to do myślenia. Pomyślałem sobie, że nasze problemy to jedna sprawa, ale szkoda, żeby dzieci musiały o tym słuchać przez lata od obcych ludzi.

Najlepszy wybór z polecenia

Poszedłem do Kancelarii Przywara, bo korzystał z niej jeden z moich kolegów. On co prawda się nie rozwodził, ale podobał mu się profesjonalizm i takie ludzkie podejście do jego problemów. Postanowiłem, że też sprawdzę, jak to wygląda w praktyce. Okazało się, że pochwały były uzasadnione. Pani Mecenas była bardzo kompetentna. Co więcej, nie zaskakiwało jej wcale to, co mi się wydawało problematyczne. Omawiała ze mną szczegóły postępowania i nawet sugerowała, jak rozmawiać z żoną, żeby jednak nie zaogniać sprawy. Nie, nie pogodziliśmy się na sali sądowej ani nic z tych rzeczy, ale rozwód odbył się w profesjonalny sposób. Dziś nawet ze sobą gadamy, a dzieci sprawiają wrażenie rozwijających się zdrowo.