Gdy szukamy drzwi wejściowych, musimy mieć świadomość tego, że nie ma jednego tylko kryterium wpływającego na nasz wybór. Zastanawiając się nad tym, który z ich atutów można uznać za szczególnie ważny, z pewnością zwrócimy uwagę przede wszystkim na ich trwałość.

Drzwi wejściowe z pewnością nie powinny być wymieniane co kilka lat. Jeśli więc zależy nam na rozwiązaniu bezawaryjnym, musimy stawiać nie tylko na solidne materiały, ale także na możliwie jak najwyższą jakość wykonania. Warto też pamiętać, że nie wszystkie drzwi świetnie sprawdzające się w mieszkaniu w bloku, przydadzą się również w domu jednorodzinnym. Różnice pomiędzy nimi nie dotyczą zresztą jedynie poziomu zabezpieczenia przed włamaniem. Nie mniej istotna jest rola izolacji cieplnej.

O bezpieczeństwie drzwi wejściowych warto pomyśleć nie mniej intensywnie niż o ich trwałości. Nie można przecież zapominać o tym, że nie każdy jest tak samo uczciwy. Dziś stopień zabezpieczeń określa się parametrem klasowym od RC1 do RC6, choć w przypadku domów i mieszkań prywatnych już poziom RC4 stanowi dobre zabezpieczenie.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zpoznaj się ze szczegółową ofertą na bramotechnika.pl.