O USG tarczycy Wrocław mówi się zwykle jako o podstawowym badaniu diagnostycznym pozwalającym na stwierdzenie nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu gruczołu tarczowego. Przeważnie zleca je lekarz endokrynolog, skierowanie na nie można jednak otrzymać również wtedy, gdy odwiedzi się internistę. Samo badanie zaliczane jest do grupy nieinwazyjnych. Nie powinno budzić niepokoju, zwłaszcza że jest bezbolesne i nie trzeba się do niego starannie przygotowywać. Choć jest kojarzone przede wszystkim z tarczycą, jego wykonanie może przynieść nam także szereg dodatkowych korzyści.

Badanie ultrasonograficzne tarczycy pozwala na ocenę tego, jak wyglądają szyjne węzły chłonne. Jest też szansą na stwierdzenie powiększenia gruczołu tarczowego nawet, jeśli nie daje on o sobie znać poprzez wyczuwalny guzek. Badanie pozwala też na prowadzenie systematycznej kontroli wielkości guzków, dzięki czemu lekarz ma możliwość podjęcia szybkiej reakcji w momencie, w którym ich wielkość będzie stanowić zagrożenie dla zdrowia jego pacjentów.

Centrum Zdrowia Medfemina

Prywatny szpital ginekologiczno – położniczy Medfemina zaprasza do skorzystania z usług – medfemina.pl. Profesjonalny zespół lekarzy i  najnowszej generacji sprzęt zapewnia opiekę na najwyższym poziomie. Sprawdźcie ofertę – USG brzucha Wrocław.