Wiedząc, że mamy się poddać badaniu USG tarczycy, zastanawiamy się nad tym, jak się do niego przygotować. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, z jak ważnym badaniem mamy do czynienia. Zależy nam więc na tym, aby nasza niefrasobliwość lub lekceważący stosunek nie wpłynęły na jego wyniki.

Pacjenci z pewnością ucieszą się dowiadując się, że USG tarczycy Wrocław nie jest badaniem, do którego należy przygotować się w jakiś wyjątkowy sposób. Tak naprawdę, jedynym wymogiem jest założenie ubrania odsłaniającego szyję i dekolt. Jeśli tego nie zrobimy, będziemy musieli zdjąć bluzkę. Nie ma w tym nic złego, może to jednak wykonać dyskomfort u pacjenta. Jeśli badanie tarczycy nie jest pierwszym, jakiemu się poddajemy, dobrym pomysłem okaże się z pewnością przyniesienie ze sobą wyników tych, które wykonaliśmy wcześniej. Pozwoli to lekarzowi na ocenienie dokonujących się zmian. Plusem USG tarczycy jest również to, że nie jest to badanie długie. Szacuje się, że trwa mniej więcej dziesięć minut. Pokazuje nie tylko wymiary, ale również kształt i objętość tarczycy, jest więc cennym wsparciem diagnostycznym dla lekarza.

Placówka Medfemina

Specjalistyczną opiekę i dostęp do nowoczesnych usług medycznych gwarantuje placówka Medfemina. Jeśli chcecie poznać całą ofertę naszej placówki sprawdźcie – medfemina.pl.