Mówi się, że nauka na cudzych błędach zawsze będzie tańsza niż popełnianie własnych. Warto więc zadać sobie pytanie o to, jakich powinniśmy się wystrzegać kupując kafelki.

Kafelki – pamiętaj o…

Chyba najczęstszym błędem popełnianym przez kupujących jest tendencja do wybierania płytek pod wpływem impulsu. Wiele osób sięga po określone kafelki dlatego, że spodobały się im najbardziej, innym trafia do przekonania informacja o tym, że tylko dziś i jutro płytki będą sprzedawane w przystępnej cenie. Czasem rzeczywiście prowadzi to do udanego zakupu na lata. Znacznie częściej okazuje się jednak, że wygląd i kolorystyka płytek stoi w sprzeczności z innymi elementami wystroju pomieszczenia i zmusza kupujących do przewartościowania swoich wyobrażeń na jego temat.

Częstym błędem jest też tendencja do sięgania po rozwiązania tańsze od innych bez refleksji na temat tego, z czego właściwie może wynikać tak atrakcyjna cena. Każdy ma nadzieję na to, że natrafił na mało rozreklamowaną promocję. Niestety, bardzo często okazuje się, że jedyną rolą wyjątkowo przystępnej ceny jest ukrycie niskiej jakości płytek.