Grubość płytek tarasowych jest jednym z tych parametrów, w przypadku których nie mamy wątpliwości, że jego ignorowanie nie wyjdzie nam na zdrowie. To właśnie ona przesądza zarówno o ich trwałości, jak i o tym, na ile płytki będą wytrzymałe. I choć producenci kafelków oferują nam wiele rozwiązań, to właśnie płytki o grubości 2 centymetrów wydają się tymi, po które większość kupujących sięga w pierwszej kolejności. Z czego może to wynikać?

Po pierwsze – solidność

Płytki tarasowe 2 cm nie są przesadnie grube, nie musimy jednak obawiać się o to, że układając je na tarasie skażemy samych siebie na zwracanie uwagi na każdy krok. To doskonały przykład kafelków na lata, które nie rozczarują nas nawet, jeśli taras będzie intensywnie wykorzystywany.

Po drugie – estetyka

Popularność, jaką cieszą się płytki o grubości 2 centymetrów nie jest ignorowana przez ich producentów. Ci nie ustają w wysiłkach, aby zaproponować potencjalnym kupującym oryginalne wzornictwo i kolorystykę. Nawet najbardziej wymagający kupujący znajdzie więc idealne dla siebie rozwiązanie.