Jednym z częściej pojawiających się pytań odnoszących się do raka szyjki macicy, jest pytanie o rokowania. Zarówno pacjentki, u których zdiagnozowano ten nowotwór, jak i członkowie ich rodzin chcą wiedzieć, czego się spodziewać i na co liczyć. Na ile skuteczne jest leczenie proponowane przez specjalistów?

Nietrudno się domyślić, że o dobrych rokowaniach mówi się przede wszystkim w odniesieniu do tych pacjentek, które są diagnozowane we wczesnym stadium choroby. Może się wydawać, że nie jest to proste, bo rak szyjki macicy nie daje wtedy żadnych szczególnie niepokojących objawów. Warto jednak pamiętać o tym, że jego zdiagnozowanie nie jest tak trudne, jak w przypadku innych nowotworów. Pomocne okazuje się badanie cytologiczne będące przecież jednym z najbardziej podstawowych badań ginekologicznych. Szacowanie rokowań musi brać pod uwagę wiele czynników, w tym przede wszystkim obecność przerzutów. Każdy z nich znacząco zmniejsza szanse na wyleczenie. Osoby starające się oszacować szansę pacjentek na wyleczenie analizują także ich ogólny stan zdrowia.

Szpital Medfemina

Specjalistyczną opiekę i dostęp do nowoczesnych usług medycznych gwarantuje szpital Medfemina. Jeśli chcecie poznać całą ofertę sprawdźcie – szpital.medfemina.pl.